Důležitá informace: Povšimněte si, prosíme, data publikování článku. Informace již nemusí být aktuální a odpovídat platné právní úpravě o spotřebitelských úvěrech.

Půjčka od soukromníka - pozor na podvodníky

Půjčka od soukromníka je snadno dostupnou půjčkou

Publikováno 31. května 2015

Pokud potřebujete půjčit peníze, ale u banky neuspějete, je zde řešení v podobě nebankovních služeb. Do nebankovních služeb patří i půjčka od soukromých osob neboli půjčka od soukromníka.

Tato půjčka se označuje také jako "půjčka od soukromého poskytovatele" nebo "půjčka od soukromého investora". Každopádně – půjčka od soukromníka je snadno dostupnou půjčkou. Tak jako každá půjčka, i tato má své výhody a úskalí.

Když se řekne „půjčka od soukromníka“

V tomto kontextu máme soukromými osobami na mysli ty lidi, kteří by rádi zhodnotili své peníze a za tímto účelem poskytují zájemcům půjčky s určitou úrokovou sazbou.

Soukromé osoby mají zkrátka dostatečný finanční kapitál pro poskytování půjček ostatním. Soukromá půjčka je poskytována buď přímo osobou, anebo agenturou.

Náš TIP: Jednou z možností, jak je možné zažádat o půjčku od soukromých je server Finx.cz Jedná se o systém "lidé půjčují lidem", jakých se v poslední době objevilo více. Další informace se můžete dozvědět na těchto stránkách.

Půjčka od soukromých investorů – výhody a nevýhody

Půjčka od soukromníka se hodí zejména těm klientům, kterým banka z nějakého důvodu nechce půjčit. V oblasti nebankovního sektoru panuje poměrně veliká konkurence, a tak si zájemce o půjčku může vybírat. Půjčka od soukromníka má především tyto přednosti:

  • půjčka je rychlá
  • půjčka je flexibilní (jak ohledně poskytnuté sumy, tak ohledně splátkového kalendáře)
  • půjčka je dostupná každému

Na co si dát pozor

Tato benevolence však s sebou nese i jistá rizika. Je třeba si hlídat úrok a sazbu RPSN. Úskalím je také možné požadování zástavy nemovitosti. Jestliže se rozhodnete pro půjčku od soukromých osob, je dobré si třeba nechat někoho doporučit od svých známých.

Soukromník Vám zpravidla půjčí ihned a na ruku

Půjčky od soukromníka - pozor na podvodné nabídky

Vždy chtějte jasné a srozumitelné podmínky. Na internetu je množství nabídek a hodně z nich je podvodných, takže je třeba být ostražitý už při samotném výběru půjčky od soukromníka.


Další články:

Finanční rezerva: Co to je a jak ji správně budovat
Na jaké informace máte nárok při žádosti o úvěr?
Jak zasáhne řetězec Lidl do stravenkového trhu?
Nebankovní půjčky, kde opravdu půjčí
Rady, jak lze ušetřit peníze
Víte o svých dluzích?
SMS půjčka pro matky na mateřské dovolené
SMS půjčky do výplaty - bez starostí
Co obnáší refinancování půjček
SMS půjčka každému ihned na účet
SMS půjčka bez doložení příjmu
Online půjčka ihned na účet
Půjčky bez registru online
Rychlé půjčky ihned na účet
Půjčka na OP bez ručitele či zástavy
Jak ušetřit na energiích?

Na co je vhodné znát RPSN
Jak "správně" používat kreditní kartu

Půjčky nejen od soukromníka

O malých a dostupných půjčkách do 5 000 Kč se dozvíte více zde.

Hotovostní půjčky nebo krátkodobé půjčky či nebankovní půjčky bez poplatku předem – v dnešní době si na trhu půjček vybere opravdu každý.

Typickým nebankovním produktem je rychlá půjčka ihned na ruku – půjčka, kdy peníze dostanete opravdu rychle a v hotovosti. Nabídku nebankovních finančních profuktů pak doplňuje konsolidace půjček bez ručení a nebankovní půjčka do 20000 ihned.

Doporučujeme:

www.kávovary-informace.cz – Váš průvodce výběrem kávovaru nebo espressa.

Na Maxi-půjčky.cz se můžete dozvědět více informací o rychlé půjčce bez doložení příjmu.

© 2014 iPůjčky-online.cz, všechna práva vyhrazena.
Účel webu je čistě informační. Jeho prozovovatel není poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelských úvěrů podle zák. č. 257/2016 Sb.