Důležitá informace: Povšimněte si, prosíme, data publikování článku. Informace již nemusí být aktuální a odpovídat platné právní úpravě o spotřebitelských úvěrech.

Půjčka bez ručitele 2024

Půjčkami bez ručitele nemusíte obtěžovate své známé

Aktualizováno 22.5.2024

Půjčka bez ručitele představuje druh půjčky, u níž nemusíte shánět žádného ručitele, který by se Vám za půjčku zaručil pro případ, že byste ji nebyli schopni splácet.

Ručitel slouží k zajištění půjček. Označuje se tak osoba, která ručí za to, že budete peníze pravidelně splácet.Když se řekne ručitel...

Také je sjednáno, že pokud by dlužník zemřel, dluh přechází na ručitele. Pozice ručitele tedy není nijak záviděníhodná, Pokud by nastaly problémy se splácením peněz, může se věřitel obrátit právě na tohoto ručitele a vymáhat po něm peníze. a proto se do ní mnohým lidem nechce.

Ručitel nemá z ručení žádné výhody, pouze na sebe bere velkou odpovědnost. V dnešní době toto riziko podstupují snad jen někteří rodinní příslušníci.

Půjčka bez ručitele – je třeba jiné zajištění

Půjčka bez ručitele ihned není v současnosti žádnou výjimkou a poskytují ji jak banky, tak nebankovní společnosti. Půjčka bez ručitele není ale zcela bez zajištění, Půjčka bez ručitele je jedním z typů půjček bez zajištění pouze má toto zajištění jinou formu – ručení směnkou, ručení nemovitostí, nutnost potvrzení o výši příjmů apod. Instituce, která půjčku poskytne, ji potřebuje mít zkrátka vždy nějak zajištěnou.

Bankovní versus nebankovní půjčka bez ručitele

Je pravda, že bankovní půjčka bez ručitele bývá výhodnější. Pokud má však člověk zápis v registru dlužníků, nebo má nízký příjem, často se obrací na nebankovní instituce.

Nebankovní společnosti nemají tak přísné podmínky jako banky, a proto je u nich půjčka bez ručitele dostupnější. Více informací k tomuto tématu naleznete například zde.


Náš tip: Poskytla-li Vám Vaše banka možnost kontokorentu, možná by Vás mohlo zajímat, jak z něj získat co nejvíce výhod. Choďte "do mínusu" jen tak, abyste tuto částku bez problémů v příštím měsíci splatili. Nepřečerpejte více, než máte limit, draze to zaplatíte na úrocích. Víte-li, že čerpané prostředky do jednoho roku nesplatíte, nevyužívejte jej, nevyplatí se Vám.


Další články:

Co si promyslet předtím, než si vezmete půjčku
Na jaké informace máte nárok při žádosti o úvěr?
Na co je vhodné znát RPSN
Víte o svých dluzích?
Rady, jak lze ušetřit peníze
Jak ušetřit na energiích?
Co obnáší refinancování půjček
Kreditní karta
Jak "správně" používat kreditní kartu
Jak zasáhne řetězec Lidl do stravenkového trhu?
Finanční rezerva: Co to je a jak ji správně budovat
Nebankovní půjčky, kde opravdu půjčí
SMS půjčky do výplaty - bez starostí
SMS půjčka každému ihned na účet
SMS půjčka bez doložení příjmu
SMS půjčka pro matky na mateřské dovolené
Online půjčka ihned na účet
Rychlé půjčky ihned na účet
Půjčky bez registru online
Půjčka na OP bez ručitele či zástavy

Doporučujeme

O malých, rychlých a dostupných půjčkách do 5 000 Kč čtěte více zde.

Nejen půjčky bez ručitele

Půjčka bez ručitele se hodí tehdy, pokud nemáme nikoho, kdo by nám mohl za půjčené peníze ručit. Nabídka bank a nebankovních společností je ovšem daleho bohatší.

Velké oblibě se těší rychlá půjčka ihned na ruku – což je vlastně příklad rychlé hotovostní půjčky. Jako příklad krátkodobé půjčky můžeme uvést půjčku do 20000 Kč ihned, kterou dnes poskytuje řada bank a nebankovních institucí.

Nebankovní půjčky bez poplatku předem a konsolidace půjček bez ručení jsou dalšími z nabídky produktů, se kterýmni se můžete na dnešním trhu půjček setkat.

Doporučujeme:

www.kávovary-informace.cz – Váš průvodce výběrem kávovaru nebo espressa.

Na Maxi-půjčky.cz se můžete dozvědět více informací o rychlé půjčce bez doložení příjmu.
© 2024 iPůjčky-online.cz, všechna práva vyhrazena.
Účel webu je čistě informační. Jeho prozovovatel není poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelských úvěrů podle zák. č. 257/2016 Sb.