Jak ušetřit peníze

Online půjčky jsou pohodlné a rychlé

Publikováno 12. dubna 2017

Víte, že se poměrně snadno dá ušetřit až několik tisícovek ročně? Stačí změnit některé zažité způsoby chování a zlepšit hospodaření s penězi.

Přečtěte si tipy, jak si vytvořit určitou finanční rezervu nebo si našetřit na věci, po kterých už dlouho toužíte.Přehodnocení výdajů

Po dobu jednoho měsíce, lépe ještě déle, si zapisujte veškeré vaše výdaje. I ty nejmenší, jako jsou žvýkačky, jízdenka na MHD či káva. Uděláte s představu o tom, kolik měsíčně utrácíte a za co. Možná budete překvapeni. Poté začněte hledat možnosti, jak by šlo ušetřit. Zkuste hledat slevy v obchodech, vařit si jídlo sami, aktualizovat pojistné smlouvy nebo změnit operátora… možností je mnoho.

Zdravý životní styl

Žít zdravě nemusí být nákladné. Naopak, zbavíme-li se některých neřestí, výrazně ušetříme. Pití alkoholu, kouření, vysedávání v hospodách, hazard, jízda MHD místo pěší chůze… To vše nám ušetří peníze. Navíc kdo žije zdravěji, většinou nemusí tolik utrácet za léky a obcházet neustále lékaře. Procházky, jízda na kole, běh… To jsou finančně nenáročné aktivity, které nás zabaví a navíc pomohou k lepší fyzičce.

Šetříme v domácnosti

Výměna kapajícího kohoutku, náhrada klasických žárovek za LED, zužitkování veškerých potravin, zhasínání v době nepřítomnosti, důsledné vypínání spotřebičů, sprchování místo koupání, nákup úspornějších spotřebičů… To vše nám z dlouhodobého hlediska ušetří peníze. U spotřebičů preferujme výrobky energetické třídy A++ či A+++.

Změna dodavatele energií

Ceny za plyn a elektřinu jsou díky konkurenčnímu boji stlačovány dolů a je dost dobře možné, že u jiného dodavatele byste platili méně. Přechod ke konkurenci ale dobře zvažte, aby se vám opravdu vyplatil. Jednou ročně si prostudujte zúčtování a zkontrolujte, jak byste na tom byli u jiných dodavatelů.

Snížení měsíčních splátek

Refinancování půjček jev módě, a není divu, vždyť přechod k jiné společnosti může snížit výdaje na splátky. Podobně je tomu i u konsolidace půjček. Kdo má více úvěrů, může se v jejich splácení začít ztrácet, nehledě na mnoho zbytečných poplatků měsíčně. Sloučení půjček do jedné je tedy rozumným a logickým krokem.


Další články:

Finanční rezerva: Co to je a jak ji správně budovat
Na jaké informace máte nárok při žádosti o úvěr?
Jak zasáhne řetězec Lidl do stravenkového trhu?
Nebankovní půjčky, kde opravdu půjčí
Rady, jak lze ušetřit peníze
Víte o svých dluzích?
SMS půjčka pro matky na mateřské dovolené
SMS půjčky do výplaty - bez starostí
Co obnáší refinancování půjček
SMS půjčka každému ihned na účet
SMS půjčka bez doložení příjmu
Online půjčka ihned na účet
Půjčky bez registru online
Rychlé půjčky ihned na účet
Půjčka na OP bez ručitele či zástavy
Jak ušetřit na energiích?

Na co je vhodné znát RPSN
Jak "správně" používat kreditní kartu

Půjčky pro všechny

Hotovostní půjčky Vám mohou pomoci, když potřebujete peníze ihned na ruku.

Bankovní i nebankovní půjčka do 20000 ihned zase může pomoci krátkodobě vylepšit Vaši finanční situaci.

Pokud si půjčujeme peníze, pravděpodobně jich sami nazbyt nemáme, a tak se velké oblibě těší nebankovní půjčky bez poplatku předem.

Konsolidace půjček bez ručení Vám pomůže udělat si 'pořádek' ve Vašich stávajících závazcích a platit méně peněz na splátkách.

Doporučujeme:

www.kávovary-informace.cz – Váš průvodce výběrem kávovaru nebo espressa.

Na Maxi-půjčky.cz se můžete dozvědět více informací o rychlé půjčce bez doložení příjmu.


© 2014 iPůjčky-online.cz, všechna práva vyhrazena.
Účel webu je čistě informační. Jeho prozovovatel není poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelských úvěrů podle zák. č. 257/2016 Sb.