Důležitá informace: Povšimněte si, prosíme, data publikování článku. Informace již nemusí být aktuální a odpovídat platné právní úpravě o spotřebitelských úvěrech.

Jak probíhá refinancování půjček

Půjčka ihned na účet

Publikováno 17. června 2015

Zatěžují úvěry a půjčky příliš váš rozpočet? Zdá se vám, že máte u dané banky nebo nebankovní společnosti nevýhodné podmínky? Možná existuje řešení, jak získat výhodnější podmínky a platit méně.

Každá společnost nabízí jiné podmínky

Stávající úvěr lze často refinancovat u jiné finanční společnosti. Ušetřit můžete stovky i tisíce korun. A co je vlastně to refinancování? Jedná se o přesun půjčky od jedné banky ke druhé. Je dobré porozhlédnout se a zeptat u konkurence, jaké by vám nabídli podmínky.

Refinancování je velice často cestou jak ušetřit

Úrokové sazby jsou stále nižší a situace se mění rok od roku. Mnohdy není nejrozumnější zůstávat stále věrni jedné bance. Můžete totiž zbytečně lpět na pro vás nevýhodných podmínkách. Nová společnost k sobě půjčku převede, převezme zodpovědnost za splácení a vám předloží nový úvěr. Získáte jiné smluvní podmínky a jinou úrokovou sazbu, samozřejmě je žádoucí, aby byly pro vás výhodnější.

Jak na to?

Refinancování půjček lze provést na pobočce nebo online. Většinou stačí přístup na internet a zaslání potřebných dokumentů ve formě scanu. Refinancovat můžete půjčky, hypotéky, spotřebitelské úvěry i bankovní úvěry ze stavebního spoření.

Mohu narazit na nějaké nevýhody?

Nevýhodou může být prodloužení doby splatnosti úvěru, díky čemuž se většinou celková dlužná částka o něco zvýší. Vždy si důkladně prostudujte podmínky, abyste nakonec refinancování nezaplatili více, než u stávající společnosti. Vyhledejte si reference, a pokud tápete, raději využijte služeb finančního poradce.

Další informace

Další informace o refinancování půjček, úvěrů ale také o tom, jak se dostat z dluhů a jak se vyhnout exekuci naleznete na stránkách Univezrální-Půjčka.cz. Můžete si zde vybrat také některou z prověřených a solidních bankovních i nebankovních půjček online.


Další články:

Finanční rezerva: Co to je a jak ji správně budovat
Na jaké informace máte nárok při žádosti o úvěr?
Jak zasáhne řetězec Lidl do stravenkového trhu?
Nebankovní půjčky, kde opravdu půjčí
Rady, jak lze ušetřit peníze
Víte o svých dluzích?
SMS půjčka pro matky na mateřské dovolené
SMS půjčky do výplaty - bez starostí
Co obnáší refinancování půjček
SMS půjčka každému ihned na účet
SMS půjčka bez doložení příjmu
Online půjčka ihned na účet
Půjčky bez registru online
Rychlé půjčky ihned na účet
Půjčka na OP bez ručitele či zástavy
Jak ušetřit na energiích?

Na co je vhodné znát RPSN
Jak "správně" používat kreditní kartu

Půjčky nejen do 5000 Kč

Potřebujete půjčku 5000 ihned ?
O malých, rychlých a dostupných půjčkách čtěte více na půjčka-5000-ihned.cz

Hotovostní půjčky Vám mohou pomoci, když potřebujete peníze ihned na ruku.

Bankovní i nebankovní půjčka do 20000 ihned zase může pomoci krátkodobě vylepšit Vaši finanční situaci.

Pokud si půjčujeme peníze, pravděpodobně jich sami nazbyt nemáme, a tak se velké oblibě těší nebankovní půjčky bez poplatku předem.

Konsolidace půjček bez ručení Vám pomůže udělat si 'pořádek' ve Vašich stávajících závazcích a platit méně peněz na splátkách.

Doporučujeme:

www.kávovary-informace.cz – Váš průvodce výběrem kávovaru nebo espressa.

© 2014 iPůjčky-online.cz, všechna práva vyhrazena.
Účel webu je čistě informační. Jeho prozovovatel není poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelských úvěrů podle zák. č. 257/2016 Sb.