Jak zasáhne Lidl do stravenkového trhu?

Půjčka ihned na účet

Stravenky patří k nejpopulárnějším zaměstnaneckým benefitům. Nabízí je desetitisíce firem, ty si část nákladů na ně mohou odečíst z daňového základu. Příspěvek na stravenky je osvobozen od daně z příjmu. Restauracím a obchodům sice přivádějí nové zákazníky, na druhou stranu znamenají i administrativu navíc, a jakmile chce provozovatel přijaté stravenky vyměnit za peníze, strhávají si vydavatelé stravenek provizi.

Nová konkurence pro „stravenkové velmoce“

Velkým stravenkovým společnostem nyní roste konkurence – Lidl představil produkt Naše stravenka. Ten nabízí zaměstnavatelům bez poplatku, restauracím ulehčí na provizích a v plánu je i elektronická podoba. Otřese Lidl stravenkovým trhem?

Lidl stravenky v.o.s.

Lidl stravenky v.o.s. jsou společným projektem Lidlu a Kauflandu. Dá se s nimi platit nejen v těchto obchodech, ale i v restauracích. Smlouvy s prvními jsou již uzavřeny. Za přijímání produktu účtuje společnost restauracím nejnižší poplatek na trhu, pouhých 2,5 %, a to za všechny způsoby proplácení bez rozdílu. Pro zaměstnavatele platí nulový poplatek za objednání. Cílem samozřejmě je vybudovat co nejširší síť provozoven, které by tyto stravenky akceptovaly.

V čem je Naše stravenka jiná?

U jiných firem bývá běžná provize i pro firmy, které stravenky nakupují pro své zaměstnance, a restaurace platí provize třeba o několik procent vyšší, než nyní nabízí Lidl stravenky. Většinou nyní začínají na pěti procentech a podle způsobu doručení a výplaty stravenek se šplhají i mnohem výše.

Jak na nástup dalšího hráče na stravenkový trh reagují stravenkové „velmoci“ jako Sodexo, Edenred nebo Up? Ty zatím nástup Lidl stravenek nekomentují a zatím není jasno ani to, zda pozmění své ceny.


Další články:

Finanční rezerva: Co to je a jak ji správně budovat
Na jaké informace máte nárok při žádosti o úvěr?
Jak zasáhne řetězec Lidl do stravenkového trhu?
Nebankovní půjčky, kde opravdu půjčí
Rady, jak lze ušetřit peníze
Víte o svých dluzích?
SMS půjčka pro matky na mateřské dovolené
SMS půjčky do výplaty - bez starostí
Co obnáší refinancování půjček
SMS půjčka každému ihned na účet
SMS půjčka bez doložení příjmu
Online půjčka ihned na účet
Půjčky bez registru online
Rychlé půjčky ihned na účet
Půjčka na OP bez ručitele či zástavy
Jak ušetřit na energiích?

Na co je vhodné znát RPSN
Jak "správně" používat kreditní kartu

Půjčky nejen do 5000 Kč

Potřebujete půjčku 5000 ihned ?
O malých, rychlých a dostupných půjčkách čtěte více na půjčka-5000-ihned.cz

Hotovostní půjčky Vám mohou pomoci, když potřebujete peníze ihned na ruku.

Bankovní i nebankovní půjčka do 20000 ihned zase může pomoci krátkodobě vylepšit Vaši finanční situaci.

Pokud si půjčujeme peníze, pravděpodobně jich sami nazbyt nemáme, a tak se velké oblibě těší nebankovní půjčky bez poplatku předem.

Konsolidace půjček bez ručení Vám pomůže udělat si 'pořádek' ve Vašich stávajících závazcích a platit méně peněz na splátkách.

Doporučujeme:

www.kávovary-informace.cz – Váš průvodce výběrem kávovaru nebo espressa.

© 2014 iPůjčky-online.cz, všechna práva vyhrazena.
Účel webu je čistě informační. Jeho prozovovatel není poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelských úvěrů podle zák. č. 257/2016 Sb.