Důležitá informace: Povšimněte si, prosíme, data publikování článku. Informace již nemusí být aktuální a odpovídat platné právní úpravě o spotřebitelských úvěrech.

Kreditní karta - nebe a peklo v jednom

Půjčky pro začínající podnikatele poskytují banky i nebankovní společnosti

Aktualizováno 22.5.2024

Kreditní karta působí jako kouzelné zaklínadlo, jelikož umožňuje nákup zboží, aniž je na běžném účtu dostatečná hotovost. Jinými slovy, umožní svému majiteli přečerpat účet do mínusu, neboli si vypůjčit peníze.

Jedná se tak o jistou formu úvěru, kterou vám poskytuje vaše banka jako doplňkovou službu ke zřízenému běžnému účtu. Stejně jako každá jiná půjčka, i úvěr v podobě přečerpání hotovosti užitím kreditní karty má své datum splatnosti, úroky a jiné náležitosti. Může vás tak snadno dovést k dluhům, které budete mít problém splácet.

Dodržujte tyto zásady:

  • Nevybírejte z bankomatu
  • Splácejte v bezúročném období
  • Nezvykněte si řešit vše kreditkou

Kreditní karta znamená jedno: vyhýbejte se bankomatu!

Zásadním pravidlem pro správné používání kreditní karty je, aby klient nevybíral kreditní kartou hotovost z bankomatu. K tomu raději použijte běžnou platební kartu, jelikož za výběr kreditní kartou si banky účtují vysoké poplatky a vybrané peníze se vám navíc hned začínají úročit.

Dejte si pozor na splatnost

Kreditní karta pro vás znamená řadu závazků. Přečerpané peníze totiž musíte do určitého data splatnosti na účet vrátit i s úroky. Peníze je tak rozumné přečerpat pouze tehdy, jste-li si jistí, že do určitého data dokážete částku splatit. To vás ochrání před upadnutím do vysokých dluhů, které budou kvůli vysokým úrokům a sankcím stále narůstat.

Bezúročné období? Vyplatí se

Většina bank nabízí tzv. bezúročné období, kdy si můžete vypůjčit peníze (přečerpat hotovost na účtu), aniž byste platili úroky. Bezúročné období trvá u každé banky jinou dobu, někde to může být dvacet dní, někde třeba tři měsíce. Jedná se o období, během kterého musíte splatit půjčené peníze. Pokud to stihnete, nebude vám banka účtovat žádné úroky z půjčených peněz. Pokud nestihnete peníze vrátit do určeného data splatnosti, banka vám pak naúčtuje úroky za celé období. Na to se určitě vyplatí dávat si pozor.


Další články:

Co si promyslet předtím, než si vezmete půjčku
Na jaké informace máte nárok při žádosti o úvěr?
Na co je vhodné znát RPSN
Víte o svých dluzích?
Rady, jak lze ušetřit peníze
Jak ušetřit na energiích?
Co obnáší refinancování půjček
Kreditní karta
Jak "správně" používat kreditní kartu
Jak zasáhne řetězec Lidl do stravenkového trhu?
Finanční rezerva: Co to je a jak ji správně budovat
Nebankovní půjčky, kde opravdu půjčí
SMS půjčky do výplaty - bez starostí
SMS půjčka každému ihned na účet
SMS půjčka bez doložení příjmu
SMS půjčka pro matky na mateřské dovolené
Online půjčka ihned na účet
Rychlé půjčky ihned na účet
Půjčky bez registru online
Půjčka na OP bez ručitele či zástavy

Náš tip

Potřebujete půjčku 5000 ihned ?
O malých, rychlých a dostupných půjčkách čtěte více zde.

Půjčky nejen pro začínající podnikatele

Někdo potřebuje hotovostní půjčku, jiný zase půjčku krátkodobou. Ať tak či onak, trh půjček dnes nabízí velkou škálu bankovních i nebankovních produktů.

Mezi nejčastěji hledanými a velmi oblíbenými je určitě půjčka do 20000 ihned. Rychlá půjčka ihned na ruku jako příklad okamžité hotovostní nebankovní půjčky přijde vhod hlavně těm, kteří mají zápis v registru dlužníků.

Samozřejmostí většiny nebankovních půjček je, že jsou to půjčky bez poplatku předem. Speciálním typem půjčky je půjčka na sloučení více půjček do jedné bez nutnosti mít ručitele, neboli konsolidace půjček bez ručení.


Další informace ohledně online půjček najdete na těchto stránkách


www.kávovary-informace.cz – Váš průvodce výběrem kávovaru nebo espressa.

© 2024 iPůjčky-online.cz, všechna práva vyhrazena.
Účel webu je čistě informační. Jeho prozovovatel není poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelských úvěrů podle zák. č. 257/2016 Sb.