Důležitá informace: Povšimněte si, prosíme, data publikování článku. Informace již nemusí být aktuální a odpovídat platné právní úpravě o spotřebitelských úvěrech.

Co když máte dluhy a nevíte o tom?

Půjčka ihned na účet

Publikováno 21. 9. 2015

Možná se jen pousmějete nad tím, že by někdo mohl dlužit, aniž by o tom věděl. Není to ale zase tak vzácné a potkat to může téměř kohokoliv.

Co byste říkali tomu, kdybyste šli žádat o úvěr do banky a bylo vám sděleno, že žádný nedostanete, jelikož vaše jméno figuruje v registru dlužníků, aniž byste si kdy co půjčovali? I takové případy se stávají. Jak je to možné?

Pozor na ztrátu dokladů!

Příčinou takovýchto kuriózních situací bývá dřívější ztráta nebo odcizení dokladů. Zloději si mnohdy stihnou vzít půjčku, nebo dokonce několik půjček, na váš občanský průkaz. V dnešní době rychle dostupných mikropůjček, které žadatele výrazně neprověřují, to nemusí být velký problém. Jedinou obranou je nenechat se okrást, a pokud doklady ztratíte nebo vám jsou odcizeny, neprodleně to nahlásit na Databázi neplatných dokladů v rámci Ministerstva vnitra ČR.

Co dělat, pokud si nejste jisti?

Pokud si chcete ověřit, že je vše v pořádku a na vaše jméno nejsou vedeny žádné půjčky nebo nefigurujete na seznamu dlužníků, nezbývá, než si zažádat i výpis z registru dlužníků. Bude vás to sice něco stát, ale na druhou stranu budete klidnější.

K čemu slouží úvěrové registry

Úvěrové registry shromažďují informace o půjčkách, pohledávkách a dlužnících. Nahlížejí do nich banky a mnoho nebankovních společností při prověřování žádostí o půjčku a informace jsou určeny i fyzickým osobám. Ty získají informace o svých závazcích a pohledávkách, pokud si o to zažádají.

Kolik vás to bude stát

Získat zprávu z registru dlužníků není zdarma, je to služba zpoplatněná a zaplatíte přibližně 200 Kč. Zažádat můžete písemně nebo elektronicky, v případě papírové zprávy zaplatíte 200 Kč plus poštovné, v případě zprávy elektronické 160 Kč. Obě varianty mají stejnou váhu.


Další články:

Finanční rezerva: Co to je a jak ji správně budovat
Na jaké informace máte nárok při žádosti o úvěr?
Jak zasáhne řetězec Lidl do stravenkového trhu?
Nebankovní půjčky, kde opravdu půjčí
Rady, jak lze ušetřit peníze
Víte o svých dluzích?
SMS půjčka pro matky na mateřské dovolené
SMS půjčky do výplaty - bez starostí
Co obnáší refinancování půjček
SMS půjčka každému ihned na účet
SMS půjčka bez doložení příjmu
Online půjčka ihned na účet
Půjčky bez registru online
Rychlé půjčky ihned na účet
Půjčka na OP bez ručitele či zástavy
Jak ušetřit na energiích?

Na co je vhodné znát RPSN
Jak "správně" používat kreditní kartu

Půjčky nejen do 5000 Kč

Potřebujete půjčku 5000 ihned ?
O malých, rychlých a dostupných půjčkách čtěte více na půjčka-5000-ihned.cz

Hotovostní půjčky Vám mohou pomoci, když potřebujete peníze ihned na ruku.

Bankovní i nebankovní půjčka do 20000 ihned zase může pomoci krátkodobě vylepšit Vaši finanční situaci.

Pokud si půjčujeme peníze, pravděpodobně jich sami nazbyt nemáme, a tak se velké oblibě těší nebankovní půjčky bez poplatku předem.

Konsolidace půjček bez ručení Vám pomůže udělat si 'pořádek' ve Vašich stávajících závazcích a platit méně peněz na splátkách.

Doporučujeme:

www.kávovary-informace.cz – Váš průvodce výběrem kávovaru nebo espressa.

© 2014 iPůjčky-online.cz, všechna práva vyhrazena.
Účel webu je čistě informační. Jeho prozovovatel není poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelských úvěrů podle zák. č. 257/2016 Sb.