Na jaké informace máte nárok při žádosti o úvěr?

Půjčka ihned na účet

Přemýšlíte o úvěru a napadá vás k němu spousta otázek? Opatrnosti není nikdy dost a podle nového zákona o spotřebitelského úvěru 257/2016 Sb. máte nárok na informace, které jsou uvedeny v paragrafu 94 a 95. V těchto ustanoveních naleznete, co vám poskytovatel nebo zprostředkovatel úvěru musí sdělit a co vám v případě potřeby vysvětlit. Podívejme se blíže, jaké informace můžete požadovat, než podepíšete smlouvu o úvěru.

§ 94 – Porozumějte předsmluvním informacím

Chtějte všechno objasnit – máte na to právo

V paragrafu 94 je stanoveno, že vám poskytovatel nebo zprostředkovatel úvěru musí vysvětlit pravdivě a srozumitelně všechny náležitosti, které se týkají spotřebitelského úvěru. Jeho povinností je seznámit vás s předsmluvními informacemi, jaké povinnosti vám vyplývají z uzavřené smlouvy a jaká je výše sankcí, když se opozdíte se splátkami.

Pozor na doplňkové služby

Tím informační povinnost úvěrových společností nekončí. Pokud je sjednání úvěru podmíněno uzavřením dalších doplňkových služeb, musí vás zprostředkovatel nebo poskytovatel o tomto informovat. Dále vám musí sdělit, co následuje, když ukončíte čerpání těchto služeb.

Dejte si čas na prostudování smlouvy

Jako spotřebitel byste měli pochopit všechny náležitosti smlouvy a podepsat ji po důkladném prostudování a pochopení. V případě, že něčemu neporozumíte, nechte si náležitosti smlouvy nebo pojmy od poskytovatele úvěru objasnit. Návrh smlouvy musí být sestaven podle vaší finanční situace a odpovídat vašim potřebám.

§ 95 – Na jaké informace máte nárok, než uzavřete smlouvu?

Základní informace o podmínkách úvěru

V paragrafu 95 je ošetřeno, jaké informace můžete požadovat před uzavřením smlouvy. Úvěrová společnost vám musí ze zákona prozradit kontaktní údaje poskytovatele nebo zprostředkovatele úvěru, na jaký druh spotřebitelského úvěru uzavíráte smlouvu, v jaké výši budete úvěr čerpat a za jakých podmínek a jak dlouho budete úvěr splácet. Opomenout nesmí ani výši úrokové sazby a RPSN, která vypovídá, o kolik půjčku přeplatíte.

Další informace o podmínkách úvěru

V rámci informační povinnosti vám musí úvěrová společnost dát na vědomí, jaká je celková splatná částka a výše jednotlivých splátek. Jako žadatel o úvěr máte právo na informace, zda podpisem smlouvy uzavíráte doplňkovou službu a do jaké výše se pohybují smluvní pokuty, sankce a úroková sazba při opožděných platbách.

Informace o odstoupení od smlouvy

Úvěrová společnost vám nesmí zatajit informace o zajištění úvěru a za jakých podmínek můžete odstoupit od smlouvy nebo úvěr předčasně splatit. Na všechny tyto informace máte právo, jestliže uzavíráte smlouvu o spotřebitelském úvěru s jiným účelem než na bydlení.


Další články:

Co si promyslet předtím, než si vezmete půjčku
Na jaké informace máte nárok při žádosti o úvěr?
Na co je vhodné znát RPSN
Víte o svých dluzích?
Rady, jak lze ušetřit peníze
Jak ušetřit na energiích?
Co obnáší refinancování půjček
Kreditní karta
Jak "správně" používat kreditní kartu
Jak zasáhne řetězec Lidl do stravenkového trhu?
Finanční rezerva: Co to je a jak ji správně budovat
Nebankovní půjčky, kde opravdu půjčí
SMS půjčky do výplaty - bez starostí
SMS půjčka každému ihned na účet
SMS půjčka bez doložení příjmu
SMS půjčka pro matky na mateřské dovolené
Online půjčka ihned na účet
Rychlé půjčky ihned na účet
Půjčky bez registru online
Půjčka na OP bez ručitele či zástavy

Půjčky nejen do 5000 Kč

Potřebujete půjčku 5000 ihned ?
O malých, rychlých a dostupných půjčkách čtěte více na půjčka-5000-ihned.cz

Hotovostní půjčky Vám mohou pomoci, když potřebujete peníze ihned na ruku.

Bankovní i nebankovní půjčka do 20000 ihned zase může pomoci krátkodobě vylepšit Vaši finanční situaci.

Pokud si půjčujeme peníze, pravděpodobně jich sami nazbyt nemáme, a tak se velké oblibě těší nebankovní půjčky bez poplatku předem.

Konsolidace půjček bez ručení Vám pomůže udělat si 'pořádek' ve Vašich stávajících závazcích a platit méně peněz na splátkách.

Doporučujeme:

www.kávovary-informace.cz – Váš průvodce výběrem kávovaru nebo espressa.

© 2024 iPůjčky-online.cz, všechna práva vyhrazena.
Účel webu je čistě informační. Jeho prozovovatel není poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelských úvěrů podle zák. č. 257/2016 Sb.