Důležité: Informace na této stránce byly aktuální v době publikování článku (viz datum). Je možné, že již nejsou aktuální a neodpovídají tak současné právní úpravě v oblasti spotřebitelských úvěrů.

Půjčka od soukromníka - pozor na podvodníky

Půjčka od soukromníka je snadno dostupnou půjčkou

Publikováno 31. května 2015

Pokud potřebujete půjčit peníze, ale u banky neuspějete, je zde řešení v podobě nebankovních služeb. Do nebankovních služeb patří i půjčka od soukromých osob neboli půjčka od soukromníka.

Tato půjčka se označuje také jako "půjčka od soukromého poskytovatele" nebo "půjčka od soukromého investora". Každopádně – půjčka od soukromníka je snadno dostupnou půjčkou. Tak jako každá půjčka, i tato má své výhody a úskalí.

Když se řekne „půjčka od soukromníka“

V tomto kontextu máme soukromými osobami na mysli ty lidi, kteří by rádi zhodnotili své peníze a za tímto účelem poskytují zájemcům půjčky s určitou úrokovou sazbou.

Soukromé osoby mají zkrátka dostatečný finanční kapitál pro poskytování půjček ostatním. Soukromá půjčka je poskytována buď přímo osobou, anebo agenturou.

Náš TIP: Půjčku od soukromých osob můžete požádat rychle a jednoduše prostřednictvím Finx.cz - více o tomto systému "lidé půjčují lidem" se můžete dozvědět na těchto stránkách.

Půjčka od soukromých investorů – výhody a nevýhody

Půjčka od soukromníka se hodí zejména těm klientům, kterým banka z nějakého důvodu nechce půjčit. V oblasti nebankovního sektoru panuje poměrně veliká konkurence, a tak si zájemce o půjčku může vybírat. Půjčka od soukromníka má především tyto přednosti:

  • půjčka je rychlá
  • půjčka je flexibilní (jak ohledně poskytnuté sumy, tak ohledně splátkového kalendáře)
  • půjčka je dostupná každému

Na co si dát pozor

Tato benevolence však s sebou nese i jistá rizika. Je třeba si hlídat úrok a sazbu RPSN. Úskalím je také možné požadování zástavy nemovitosti. Jestliže se rozhodnete pro půjčku od soukromých osob, je dobré si třeba nechat někoho doporučit od svých známých.

Soukromník Vám zpravidla půjčí ihned a na ruku

Půjčky od soukromníka - pozor na podvodné nabídky

Vždy chtějte jasné a srozumitelné podmínky. Na internetu je množství nabídek a hodně z nich je podvodných, takže je třeba být ostražitý už při samotném výběru půjčky od soukromníka.


© 2014 iPůjčky-online.cz, všechna práva vyhrazena.
Upozorňujeme vás, že prozovovatel stránek není poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelských úvěrů ve smyslu zák. č. 257/2016 Sb.
Stránky mají pouze informativní charakter.