Jak ušetřit peníze

Online půjčky jsou pohodlné a rychlé

Publikováno 12. dubna 2017

Víte, že se poměrně snadno dá ušetřit až několik tisícovek ročně? Stačí změnit některé zažité způsoby chování a zlepšit hospodaření s penězi.

Přečtěte si tipy, jak si vytvořit určitou finanční rezervu nebo si našetřit na věci, po kterých už dlouho toužíte.Přehodnocení výdajů

Po dobu jednoho měsíce, lépe ještě déle, si zapisujte veškeré vaše výdaje. I ty nejmenší, jako jsou žvýkačky, jízdenka na MHD či káva. Uděláte s představu o tom, kolik měsíčně utrácíte a za co. Možná budete překvapeni. Poté začněte hledat možnosti, jak by šlo ušetřit. Zkuste hledat slevy v obchodech, vařit si jídlo sami, aktualizovat pojistné smlouvy nebo změnit operátora… možností je mnoho.

Zdravý životní styl

Žít zdravě nemusí být nákladné. Naopak, zbavíme-li se některých neřestí, výrazně ušetříme. Pití alkoholu, kouření, vysedávání v hospodách, hazard, jízda MHD místo pěší chůze… To vše nám ušetří peníze. Navíc kdo žije zdravěji, většinou nemusí tolik utrácet za léky a obcházet neustále lékaře. Procházky, jízda na kole, běh… To jsou finančně nenáročné aktivity, které nás zabaví a navíc pomohou k lepší fyzičce.

Šetříme v domácnosti

Výměna kapajícího kohoutku, náhrada klasických žárovek za LED, zužitkování veškerých potravin, zhasínání v době nepřítomnosti, důsledné vypínání spotřebičů, sprchování místo koupání, nákup úspornějších spotřebičů… To vše nám z dlouhodobého hlediska ušetří peníze. U spotřebičů preferujme výrobky energetické třídy A++ či A+++.

Změna dodavatele energií

Ceny za plyn a elektřinu jsou díky konkurenčnímu boji stlačovány dolů a je dost dobře možné, že u jiného dodavatele byste platili méně. Přechod ke konkurenci ale dobře zvažte, aby se vám opravdu vyplatil. Jednou ročně si prostudujte zúčtování a zkontrolujte, jak byste na tom byli u jiných dodavatelů.

Snížení měsíčních splátek

Refinancování půjček jev módě, a není divu, vždyť přechod k jiné společnosti může snížit výdaje na splátky. Podobně je tomu i u konsolidace půjček. Kdo má více úvěrů, může se v jejich splácení začít ztrácet, nehledě na mnoho zbytečných poplatků měsíčně. Sloučení půjček do jedné je tedy rozumným a logickým krokem.


© 2014 iPůjčky-online.cz, všechna práva vyhrazena.
Upozorňujeme vás, že prozovovatel stránek není poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelských úvěrů ve smyslu zák. č. 257/2016 Sb.
Stránky mají pouze informativní charakter.